ДПА 4 клас 2025

Товарів у наявності: 30

Показано 1 - 24 з 30

Зошити для підготовки до ДПА 2025 4 клас НУШ

Учні 4 класу нової української школи (НУШ) закінчують 1-й освітній цикл. За новими умовами навчання, вони повинні скласти державну підсумкову атестацію (ДПА 4 клас 2025 НУШ) і показати рівень своїх досягнень. Якщо взяти будь-який клас у цілому, то в ньому очікується певний відсоток школярів із високим, достатнім і середнім рівнями виконання робіт. Решта – просто неприпустима.

Розмови про перевірку знань цієї паралелі учнів у форматі ЗНО 2025 навчального року поки що безпідставні. Батьки й учителі можуть не хвилюватись, а дітей налаштовувати на складання підсумкових контрольних робіт до ДПА в 4 класі НУШ. Щоправда, вирішується питання про вибірковий зріз знань у 6000 школярів за новою схемою, але й це ще не остаточно.

Кількість і найменування підконтрольних предметів залишаються попередніми й обов'язковими для всіх типів шкіл: українська мова, літературне читання й математика. Роботи – письмові, тривалістю 45 хвилин кожна й інтервалом між ними у кілька днів.

Школи отримують право індивідуально встановлювати дати проведення кожної контрольної роботи, але їх треба затвердити до 6 квітня 2025 року й офіційно оголосити. Також кожний навчальний заклад, силами вчителів-предметників, розробляє атестаційні завдання, спираючись на вивчений матеріал і вимоги програм Міністерства освіти України.

Учителі мають написати завдання ДПА 2025 4 класу на дошці крейдою, спроектувати його на електронну дошку або роздрукувати на аркушах у вигляді екзаменаційних білетів. Завдання повинні мати різні рівні складності й комплексний характер. Для розробки пропонується вибір одного з двох варіантів завдань за кожною навчальною дисципліною.

 

ДПА 4 клас математика НУШ - критерії оцінювання та завдання

ДПА 4 клас з математики в НУШ також передбачає для учнів дві форми підсумкових контрольних робіт за вивченими розділами. Школярі зможуть отримати в обох випадках максимум 12 балів.

Перша форма атестаційної роботи (ДПА 2025 4 клас математика НУШ) починається з розв'язування задачі на 3 дії з оцінкою в 3 бали. Далі слід запропонувати вираз із дужками й багатоцифровими числами (2 бали). Два завдання – на порівняння й перетворення величин (+ 2 б.), одне – на знаходження частини від числа (1 б.). Ще два геометричних завдання, по 1 балу кожне, та творча задача із застосуванням логічного мислення, що оцінюється 2 балами.

Друга форма підсумкових контрольних завдань пов'язана зі вживанням тестів. Спочатку можна запропонувати 3 відкритих завдання з визначенням правильної відповіді серед кількох поданих – на 3 бали. Далі слід продумати 2 тести на встановлення послідовності й відповідності, кожний на 2 бали. Два завдання – з дописуванням короткої відповіді (по 1 балу) і задача на 3 дії з повними розв'язуванням та відповіддю.

Розробниками посібників для підготовки до ДПА 4 клас 2025 з математики виступають відомі автори:

 • Пархоменко Н. (Генеза);
 • Бевз В., Васильєва Д. (Освіта);
 • Корчевська О. (підручники і посібники);
 • Листопад Н., Степаненко С. (Оріон).

Збірники з математики для 4 класу (до ДПА 2025 року) повністю відповідають сучасним програмам та отримали дозвіл від МОНУ.

 

Збірники завдань ДПА 2025 4 клас з української мови і літературного читання

У 2025 році випускники української початкової школи НУШ складатимуть на ДПА 4 клас українська мова 2025 інтегрований іспит – під назвою «Українська мова. Літературне читання». Здійснюється наближення умов тестування учнів 4-их класів і ЗНО по закінченні середньої освіти, де абітурієнти також на 1-му іспиті використовують знання з двох предметів.

В українській мові котролюється вміння школярів працювати з текстом, грамотність письма, знання вивчених тем із морфології та синтаксису.

Обидва варіанти контрольних робіт із даного предмета (укр. мови) в якості першого завдання пропонують диктант на 50–55 слів або текст для списування з пропущеними на 25 % орфограмами, в тому числі – й винятками. Максимальна оцінка цієї частини – 6 балів.

У І варіанті додаються 4 завдання до тексту, по 1 балу, і творче завдання на 3–4 речення з оцінкою в 2 бали. Таким чином, учень здатний отримати 12 балів.

ІІ варіант до диктанту обсягом 25–30 слів або списування зі вставлянням орфограм, що оцінюються 3 балами, доповнює завдання творчого характеру на 3–4 речення і 2 бали оцінки, 3 тести з вибором однієї правильної відповіді (по 1 балу кожний), 2 різних відкритих тести на знаходження відповідності – по 1 балу й один тест із короткою відповіддю на 2 бали. 

Під час проведення атестації з літературного читання (ДПА 4 клас НУШ) перевіряється вміння самостійного читання незнайомого тексту й розуміння прочитаного. Слід узяти оповідання на 330–390 слів із невеликою кількістю незнайомих назв, написане переважно простими реченнями. Оцінка завдання – 4 бали.

І варіант контрольних робіт пропонує 6 відкритих завдань за прочитаним текстом по 1 балу оцінювання і творче завдання на 2–3 речення з висловленням власної думки на певну тему – 2 бали. Усю роботу можна виконати з загальною кількістю балів – 12.

У ІІ-му варіанті до аналогічного, але меншого тексту з оцінкою 3 бали, додаються тестові завдання. Три з них закритого типу з вибором правильної відповіді серед трьох наданих – по 1 балу. Один тест із короткою відповіддю – на 2 бали, ще один – на знаходження відповідності серед 6 компонентів з оцінкою 2 бали. Творче завдання обсягом 4–5 речень оцінюється у 2 бали.

Авторами інтегрованих контрольних робіт до ДПА з української мови і літературного читання в 4 класі новоі украінськоі школи (НУШ) виступають:

 • Вашуленко М., Дубовик С. (Освіта);
 • Науменко В., Мовчун Ф. (Генеза);
 • Сапун Г. (ПіП);
 • Пономарьова К., Гайова Л. (Оріон).

Які купити зошити ДПА 2025 4 клас для підготовки 

Послідовне й цілеспрямоване навчання з кожного предмета готує школяра до виконання будь-якої контрольної роботи, в тому числі – атестаційної. Але деякі батьки вважають, що принесена після хвороби дитини медична довідка вирішує всі проблеми. А що ж робити з пропущеними десятками уроків і тем?

Учителі за них офіційно не відповідають. Це питання має вирішуватися в родині. Кожну пропущену тему, особливо – з дисциплін, які підлягають атестації, треба з дитиною розглянути. За кілька місяців до ДПА 2025 в 4 класі бажано повторити матеріал трьох предметів. Це краще здійснити не за підручниками, а за конкретними завданнями аналогічних робіт. Корисними будуть:

а) тестові зошити ДПА 4 клас минулого року використання;

б) спеціально видані посібники (збірники підсумкових контрольних робіт) для підготовки до атестації.

Першим видавництвом, яке надрукувало поібники для учнів 4 класів - є видавництво "Оріон". Вони врахували нові вимоги нової української школи за програмами Р. Шиян та О. Савченко для проведення атестації. Комплект збірників ДПА 4 клас 2025 НУШ: математика + українська мова видавництва "ОРІОН" дуже сподобались учителям. Збірники мають достатню кількість варіантів завдань, мають гриф міністерства та надруковані на гарному папері.

Щорічно в асортименті товарів нашого інтернет-магазину навчальної літератури BOOK4SCHOOL є всі необхідні збірники завдань ДПА для 4 класу  із великим вибором виробника:

 • видавництв Києва «Генеза», «Освіта» й «Оріон»;
 • Харкова – «Ранок» та «Весна»;
 • міста Тернополя – видавництва «Підручники і посібники» (ПіП).

За кілька років гарно себе зарекомендували збірники завдань для підсумкових контрольних робіт (ДПА 4 клас 2025) видавництва «Освіта».

В таблиці наведені предмети та популярні автори збірників до ДПА 2025 в 4 класі.

 

 

Предмет

 

Автор

 

Видавництво

 

Математика

Пархоменко Н. Є.
Бевз В., Васильєва Д.
Корчевська О.

Листопад Н., Степаненко С.

Генеза
Освіта
ПіП

Оріон

 

Українська мова і літературне читання

Пономарьова К., Гайова Л.
Вашуленко М., Дубовик С.
Сапун Г.
Науменко В., Мовчун Ф.

Оріон
Освіта
ПіП
Генеза

 

Ми торгуємо навчальними посібниками, схваленими Міністерством освіти і науки України, допущеними санітарним контролем до використання в школі, перевіреними попитом учителів та інших покупців.

Замовлення на посібники приймаються оптом, із гарними знижками й безкоштовною доставкою (від 3500 грн) за всіма українськими адресами, і в особисте використання. При роздрібній торгівлі знижки отримують учителі й постійні покупці. 

Наші менеджери щоденно приймають повідомлення з 9-ї по 17-у години за телефоном і онлайн.

ДПА 4 клас 2025

Інформація

Відгуки

Середня оцінка наших клієнтів
4.9 з 5
Відгук без коментарів